Světový den sociální práce v následujícím roce připadá na 19. březen 2019.  Poprvé byl vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu. Tento svátek na VOŠS sdílíme proto, abychom studentům i veřejnosti připomněli celosvětový význam sociální práce. Cílíme vždy na konkrétní téma, kterým zúčastněným rozšíříme obzory. Tentokrát jsme do školy přizvali zástupce organizace MOST ProTibet, o. p. s. Jedná se o neziskovou organizaci působící v oblasti rozvojové spolupráce. Jejím záměrem je přispět ke kvalitnějšímu vzdělání a lepším životním podmínkám pro tibetské děti, tibetské seniory, buddhistické mnichy a mnišky a nomády v indickém Himálaji a Tibetu. Proto od roku 2004 pomáhají školám, komunitám a jednotlivcům v jejich rozvoji.

Celý slavnostní den je koncipovaný projektovým způsobem, tzn, že kromě toho, že se dozvíte něco nového, ochutnáte tibetské speciality, dozvíte se něco o tibetském exilovém školství, zhlédnete dokumentární filmy, prohlédnete si výstavu a hlavně, budete s námi sdílet Světový den sociální práce!!!

V rámci projektového dne bude otevřena výstava fotografií Svět Tibetu s doprovodnými texty, expozice autentických rituálních předmětů a předmětů denní potřeby. Návštěvníka vtáhne do života Tibeťanů. Představí himalájskou kulturu a přinese informace o projektech na pomoc tamním obyvatelům.

 

WorldSocialWorkDay2019

 

Pin It