Středisko Slezské diakonie SILOE v Ostravě se letos, po delší době rozhodlo zapojit se do sbírky, která pomůže a podpoří obyvatelé trpící syndromem demence.

Celostátní sbírková a informační kampaň Česká alzheimerovská společnost v rámci TÝDNE PAMĚTI uspořádala kromě veřejné přednášky na téma Demence a poruchy paměti také veřejnou sbírku, která nesla název "Nezapomeň na...". Jako studentky Vyšší odborné školy sociální v Ostravě, jsme se rozhodly také přiložit ruce k dílu a vyrazily jsme dne 2. 11. 2019 do centra Ostravy. S kasičkou, informačními letáčky a úsměvem na rtech jsme poblíž obchodního centra Nová Karolina vybízely obyvatelé k přispění libovolné finanční částky, která pomůže lidem trpící syndromem demence a také podpoří jejich rodiny. I když se zdálo, že lidé jsou ve spěchu, podařilo se nám mnohé z nich oslovit a upoutat jejich pozornost. Některé obyvatelé zaujala nejen nezisková organizace Slezská Diakonie, ale také je velmi potěšilo, pro jaké účely je sbírka určena. Nebylo tedy divu, že kasička putovala zpět do SILOE s velkým finančním obnosem. Nejen já se sestrou, další naše spolužačky, ale i pracovníci Slezské diakonie byli příjemně překvapeni, že sbírka se těšila tak velkým zájmem. Pracovníci Slezské Diakonie nám v závěru dne moc poděkovali za účast. Nechyběli ani malé dárečky, které nás velmi potěšily.

Chtěly bychom také poděkovat paní profesorce Mgr. Adéle Webrové, za poskytnutí informací k této sbírce a také za její velkou podporu a ochotu.

nezapomen na

Studentky 3. C
Alena a Veronika Bičovské, Veronika Holasová, Barbora Červenková

DSCN4748.jpgDSCN4747.jpgDSCN4746.jpg

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com