chorvatskoCHORVATSKO - nejen moře

Cílem zahraniční exkurze je ukázat známou prázdninovou destinaci z jiné stránky, zejména jako trh pracovních příležitostí i pro absolventy VOŠS. Účastníky exkurze totiž seznámíme se sociálním, politickým, hospodářským a společenským systémem Chorvatska, s jeho historií, kulturou, gastronomií, tradicemi a zvyky. Společně se zamyslíme nad odlišnostmi našich kultur a systémů, uvědomíme si příbuznost jazyků, společně navštívíme odborná pracoviště z oblasti sociální práce a sociální pedagogiky, která srovnáme s našimi. Čas zbude určitě i na zaslouženou relaxaci nebo sportovní vyžití.

Kdy se pojede: 4. – 13. září 2020

Cena: 4.800 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, 7x ubytování, povlečení, závěrečný úklid, pobytovou taxu. Exkurze: Omiš – domov pro seniory, Makarská – základní škola, fakultativní zájezd pro zájemce (Mostar). Zdravotní pojištění není v ceně zahrnuto.

Kam se pojede: MAKARSKÁ, penzion ROSO

Pokoje s vlast. soc. zařízením a kuchyňkou, obchody, pekárny apod. v dosahu.

Makarská je město s přístavem. Je střediskem cestovního ruchu na 60 km dlouhé Makarské riviéře, která se táhne na jih k osadě Gradac. Pravidelná trajektová doprava spojuje město s ostrovem Brač. Mezi hlavní hospodářské aktivity patří zemědělství, pěstování vinné révy, olivovníků, ovoce, potravinářský průmysl, námořní plavba, rybolov a cestovní ruch. Půlkruhové město leží na pobřeží pod strmými svahy pohoří Biokovo. Původní jádro má středomořský vzhled, zatímco nová část se skládá z hotelů, restaurací a obchodů. 1,5 km dlouhá pláž v zátoce Donja Luka je obklopena parkem a borovými lesy na severozápadě. Za zmínku stojí náměstí s kostelem sv. Marco z 18. století. Kolem města vede silniční okruh podle poloostrova Sveti Petar. Nedaleko mysu Osejava – jižně od přístavu stojí františkánský klášter z r. 1400, jehož současný vzhled pochází z r. 1614. Klášterní kostel má galerii. Za návštěvu stojí Muzeum „Měkkýšů“ (kolem 10 000 exponátů).

Kdo zajišťuje: VOŠS ve spolupráci s Havířov Tours

Pro koho: pro studenty VOŠS s partnery, známými, pro příznivce VOŠS, absolventy VOŠS apod.

Záloha: do 6. 2. 2020 zaplatit 1500 Kč Mgr. Michaele Holaňové (kabinet č. 226)

příručka pro zahraniční exkurzi

přihlášku vyplňte zde

 SKM C258zel19120913510

 

 

Pin It