Vánoční zastavení

V úterý 6. prosince jsme strávili na naší škole příjemný den. Vše vonělo vánoční atmosférou, servíroval se vánoční punč, vánoční cukroví i vánoční štola. Ve stáncích, které připravily organizace poskytující sociální služby, jsme si mohli zakoupit drobné dárečky a podpořit tím činnost těchto organizací. Koupí vánoční hvězdy jsme přispěli na dětskou hematologii.

V aule školy se zároveň konala studentská minikonference, která byla zaměřena na odborné zahraniční stáže, které naše škola pořádá. Nejdříve seznámily studentky posluchače s pobytem v Holandsku, kde jeden týden v září poznávaly sociální práci i pamětihodnosti země. Poté vystoupila se svými prezentacemi děvčata, která strávila celý měsíc listopad na odborné stáži ve slovenském Dolnom Kubíně a v polském Cieszyně. Po prezentaci následovaly dotazy studentů naší školy i našich hostů z naší OA a ze SŠ Zdeňka Matějčka. Studenti středních škol si poté mohli prohlédnout interiér naší školy a dozvědět se o nás více.

Na závěr proběhly dvě významné události. Nejdříve byly předány ceny těm, kteří byli nejpilnější v rámci sbírky Bílá pastelka. Poté bylo vylosováno v rámci Vánočního dárku  zařízení STOP Ostrava, kterému bude 13. prosince předána částka 12 600 Kč, kterou vybrali studenti a zaměstnanci školy.

Hana Levá

 

Pin It