Vážení studenti a pedagogové,

už je to 14 let, kdy jsme se poprvé zapojili do programu Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha.

Od roku 1993 pomohl program Adopce na dálku® více než 30 tisícům nejchudších dětí. Podpora zahrnuje financování nákladů na vzdělávání (školné na základních, středních či vyšších školách, školní pomůcky, školní uniformu, v případě potřeby pobyt na internátu, doučování),mimoškolní aktivity a zdravotní péči. Nedílnou součástí programu je i podpora komunit, které hrají v celkovém rozvoji a vzdělávání potřebných dětí zásadní roli.

V roce 2003 jsme si v databázi dětí vybrali ke sponzorství dívku z UGANDY, byla sirotkem vychovávaným babičkou. Chtěli jsme podpořit její vzdělávání a dát tak šanci na zlepšení perspektivy v jejím životě. Bohužel po dvou letech nám bylo organizátory sděleno, že dívka se s babičkou přestěhovala neznámo kam a finanční podpora byla ukončena.

Dlouho naši studenti neváhali a bezprostředně jsme začali podporovat ve vzdělávání 9-ti letou dívku Sunithu z Indie (od roku 2005). Po 11 letech (v roce 2017) bylo sponzorství Sunithy na základě zaslaných informací ukončeno – dostala nabídku k sňatku a provdala se (viz informace v příloze). Během této doby jsme si vyměnili řadu dopisů, přání, fotografií, zajímavých informací, zaslali drobné dárečky u příležitosti vánočních svátků a narozenin.

Děkujeme vřele VŠEM studentům a učitelům, kteří se během těchto 11 let zapojili do projektu Adopce na dálku na VOŠ sociální v  Ostravě a finančně podpořili obě jmenované dívky a napomohli tak k všestrannému rozvoji dítěte. Věříme, že zkušenosti ze školního prostředí a základní znalosti a dovednosti, které ve škole nabyly, budou mít pozitivní vliv na jejich další život.

 

A už nyní se můžeme těšit na podporu nového adoptovaného dítě – 7 letou dívku jménem AISHA BABIRYE z Ugandy, kterou si studenti a učitelé vybrali na základě osobního hlasování prostřednictvím komunikačních technologií. Bližší informace o dítěti budou zveřejněny po obdržení podkladů z Arcidiecézní Charity Praha. Děkujeme všem účastníkům, kteří se připojili do hlasování  výběru nového adoptovaného dítěte.

 

7.9.2017                                                                                               PhDr., Mgr. Janka Hajdová

                                                                                                          garant Adopce na dálku VOŠS

 

                                                                                                                                                  

 

Další informace